Vorige maand kwam Sony vanuit het niets met de eerste details over de PlayStation 5. Eén van de grotere nieuwtjes betrof de snellere laadtijden en we krijgen hier nu ook beelden van.
De beelden komen voort uit een presentatie waarin Sony weer iets meer informatie vrij gaf over de nieuwe console. Ze refereren naar de hardware als een 'spelcomputer', net zoals ze bij de PlayStation 4 deden. We kunnen hieruit de conclusie trekken dat het ook nu zal draaien om gaming en niet zozeer om het neerzetten van een multimedia apparaat. Sony zegt verder dat ze de kracht van de nieuwe technologie willen gebruiken om meeslepende spelervaringen te leveren.
Om de console te omschrijven richten ze zich op een tweetal woorden, te weten 'meeslepend' en 'naadloos'. Om dit laatste te omschrijven gebruiken ze de zin 'altijd en overal, zonder onderbrekingen'. De console is hierbij ook backward compatible zodat we naast PlayStation 5 titels ook oudere games kunnen ervaren. Gamers krijgen nog altijd de keuze hoe ze hun spellen willen verkrijgen, zo kunnen we ze nog altijd op blu-ray aanschaffen, downloaden en streamen.
Als laatste benadrukt Sony nogmaals de snellere laadtijden voor games, mogelijk gemaakt door de SSD harde schijf. Duurt het inladen van een Spider-Man scène op de PlayStation 4 nog 8,10 seconden, daar is dit op de PlayStation 5 slechts 0,83 seconden. Aangezien de console nog altijd in ontwikkeling is zou deze duur zelfs nog verkort kunnen worden.
|