Elk jaar verschijnen er een hele resem voetbalgames op de PlayStation 2. Ook de PlayStation Portable lijkt daarvan mee te oogsten want reeds vier voetbalgames vonden hun weg naar de PSP. De belangrijkste daarvan is zonder twijfel het toonbeeld van realisme Pro Evolution Soccer 5 dat in zijn strijd naar het ultieme realisme gevolgd wordt door FIFA 2006 en FIFA Soccer. SCEE London koos echter voor een andere aanpak met World Tour Soccer, een voetbalgame naar de aard van FIFA 2002, waar snel voetbalplezier boven realisme gekozen werd. Hier kun je lezen of deze aanpak werkte.
Met zulke simpele controls is ook spelen niet moeilijk. Je zult eigenlijk constant passes geven tot je een opening vindt en alleen voor de keeper komt en de bal voorbij hem knalt. Hoe hoger de moeilijkheidsgraad, hoe moeilijker dat wordt. Je tegenstanders zullen namelijk veel sneller gaan passeren en heviger je balbezit aanvallen. Op de hoogste moeilijkheidsgraad zul je in het begin vooral achter de feiten aanlopen. De kleinste fout in de verdediging zal dan ook afgestraft worden.
De graphics zijn prachtig en SCEE heeft zo hard gewerkt dat de game er op de PSP zelfs beter uitziet dan op de PS2 door het kleinere scherm en de verbeterde animaties. De spelers zul je meestal niet herkennen want daarvoor zit je niet dicht genoeg op de spelers. Bij een hoekschop bijvoorbeeld zit je dichter op de speler en zal je de bekendere spelers kunnen herkennen. Je krijgt ook tussenfilmpjes te zien na een goal waarin een speler een radslag uitvoert of in de armen vliegt van zijn teammaat. Deze tussenfilmpjes krijg je redelijk vaak te zien maar Sony heeft hierop geanticipeerd, er is een grote variëteit aanwezig. Zelfs hoe een gele of rode kaart getrokken wordt, wordt op meerdere manieren afgebeeld.

De muziek op de tussenschermen is leuk maar daar zul je natuurlijk niet naar blijven luisteren. Zoals je verwacht van een voetbalgame, hoor je tijdens de match geen muziek maar zul je het moeten stellen met de commentaar van Peter Drury. Deze lijkt echter snel in herhaling te vallen. Zo vertelt hij praktisch bij elke gele kaart dat de speler gelukkig mocht zijn dat het niet erger was. Zijn commentaar blijft meestal ook beperkt tot de naam van de speler aan de bal en de replays terwijl in het echte leven een voetbalcommentator bijna constant praat. Gelukkig zijn de geluiden die het publiek maken wel van superkwaliteit. Het publiek schreeuwt de hele match mee wat voor een opjuttend gevoel zorgt. Na een goal beginnen ze dan ook nog eens hard mee te zingen. De perfecte sfeer voor een voetbalmatch en zonder rellen.

Bij mensen die lang aan een stuk willen spelen, zal World Tour Soccer niet tot zijn recht komen. Buiten de Cups mode laat geen enkele mode je toe snel veel matchen na elkaar te spelen. World Tour Soccer is een game voor de gamer die op de bus of tijdens de pauze snel een match wil spelen. En daarmee kan hij even bezig blijven, je hebt toch een twintig à dertig uur nodig om alles te vinden. Uiteindelijk blijkt de aanpak van SCEE dus wel te lonen. World Tour Soccer wist, in tegenstelling tot This Is Football op PS2, wel verzet te bieden tegen FIFA en Pro Evolution Soccer 5. Het concept is dankzij de gemakkelijke gameplay optimaal voor de PSP. De game is dan ook zeker een aanrader voor iedereen die wel eens gewoon een potje wil voetballen.
|