Ontwikkelaar Gearbox Software werkt momenteel aan Borderlands: The Pre-Sequel, een game die de laatste generatie spelcomputers vooralsnog over slaat. Het blijkt echter niet de enige titel waar ze aan werken, vandaag onthullen ze namelijk het bestaan van Battleborn.
De game staat centraal in de augustus-uitgave van het magazine Game Informer, maar wij kunnen de eerste details al met jullie delen. Battleborn is in de maak voor de PC, PlayStation 4 en Xbox One, waarbij het team achter Borderlands 2 zorg draagt voor het project. Het spel speelt zich af in een nabije toekomst van een fantasierijke science-fantasy universum. Alhier beleven we zowel een verhaalgedreven (coöperatieve) campagne als een competitieve multiplayer, waarbij de game is opgezet als een first-person shooter.
Randy Pitchford trekt de volgende vergelijking in relatie tot Borderlands 2: als we deze game zien als een shooter-looter is Battleborn een hero-shooter. Hij noemt het hiernaast de meest ambitieuze titel waar de ontwikkelaar ooit aan gewerkt heeft: "The size, scope, and ambition of Battleborn are unlike any other title in 2K’s history, and the result is a defining next-gen co-operative experience.”
Een precieze datum heeft het project vooralsnog niet gekregen, wel leren we dat het spel in het fiscale jaar 2016 moet verschijnen, welke eindigt op 31 maart 2016.