Normaal zijn onze top tienen overladen met tekst en uitleg. Dit keer niet. Aangezien het zomer is – en wij van onze hard verdiende rust willen genieten – zijn we dit keer wat spaarzamer met woorden. Beelden zeggen meer, niet waar? Luie donders zijn we ook weer niet. De komende tijd komt er iedere week een top tien of een top dertig. Vandaag staan we stil bij de muziek, de main theme oftewel de intromuziek om precies te zijn.
4. Shenmue Shenmue is een serie die waarschijnlijk nooit voltooid zal worden. Niet erg. We hebben altijd de muziek nog. Dit nummer wordt gedragen door een buitengewoon zielig Chinees viooltje die je bijna tot tranen brengt. Het is ook een zielig verhaal. Ryu’s vader is vermoord en hij probeert al twee games de dader te vinden, wat dus waarschijnlijk nooit meer lukt. Heel toepasselijk dus, dit liedje.
3. Legend of Zelda Waarom zit er eigenlijk geen Mario theme in deze lijst? Nou, we wilden niet de complete Top 10 met Nintendo themes overspoelen. En laten we die van Metroid en Zelda nou net wat beter vinden. Aan deze klassieker maken we even geen woorden vuil. Jij weet hoe die klinkt. Waarom zouden we het je nog gaan uitleggen? Speel gewoon dat filmpje af!
2. Silent Hill 4 – Room of Angel Mensen mogen hun twijfels gehad hebben over Silent Hill 4, deze intro is van veel hoger niveau dan welke andere Silent Hill titel dan ook. Dit lied zet zijn armen om je strot en knijpt je adem dan langzaam dicht. Zachtjes zingend perst ze het laatste beetje adem uit je lichaam. En met je laatste zucht, echoot de piano langzaam weg. Een moordnummer dit…
1. Max Payne …maar het haalt het net niet bij deze. Dit vat de hele game perfect samen – zonder ook maar een woord te uiten. Melancholie, depressie, hallucinaties, flink wat alcohol en een heleboel moordneigingen zitten in deze pianosessie. Een nummer dat je de hele dag kan draaien. Een nummer dat na jaren nooit zijn kracht verliest. Een nummer dat het verdient om op 1 te staan.
Leuke lijst, goed uitgekozen. Alle ninty themes kennen we allemaal bij hart, begrijpelijk om eens te laten zien dat de gameindustrie ook uit andere hoeken met juweeltjes komt die "misschien" minder vaak beluisterd zijn
groente12
op 23-07-2009 om 10:45
[Niv: 51 / Exp: 2536]
Shenmue
Eindelijk erkenning helaas komt er nooit meer een sequel van deze legendarische game
Gewijzigd door groente12 op 23-07-2009 om 10:45
MaartenL
(Redacteur)
op 23-07-2009 om 10:47
[Niv: 472 / Exp: 23598]
Nog eentje die zeker de moeite waard is van de soundtrack van inFamous:
Artiest - Working for a Nuclear free city
Titel - Silent Melody
Die van SC Chaos Theory was inderdaad ook wel netjes gedaan
Gast (94.224.101.xxx)
op 23-07-2009 om 10:49
Dan had de soundtrack van Uncharted toch wel een plaats verdient in deze top 10. Zo goed was die van ME totaal niet.
Gast (84.26.236.xxx)
op 23-07-2009 om 10:55
Ace Combat 6 theme: ''Liberation Of Gracemeria''.... enough said...
Gast (84.195.18.xxx)
op 23-07-2009 om 11:07
star wars the force unleashed
im2
op 23-07-2009 om 11:09
[Niv: 574 / Exp: 28719]
Louis Tinner
op 23-07-2009 om 11:13
[Niv: 201 / Exp: 10063]
Jakkes, nee, niet echt mijn smaak... Ik vind het een heel slechte lijst, sorry
GekooktEi
op 23-07-2009 om 11:17
[Niv: 483 / Exp: 24134]
Dacht al dat God of War en Metal Gear Solid er in zouden staan, Mirror's Edge kan ik me wel in vinden.
GTA had er in moeten staan, als IV of Vice niet, dan tenminste San Andreas, die had ook een leuke soundtrack.
Joni Philips
(Eindredacteur)
op 23-07-2009 om 11:25
[Niv: 1184 / Exp: 59178]
Vergeet niet dat GTA vooral echte nummers gebruikt en geen originele soundtrack.
DeathofaDay
op 23-07-2009 om 11:31
[Niv: 8 / Exp: 375]
Ik vind de soundtrack van Half-Life het beste, altijd goed werk van Kelly Bailey. Bij mirror's edge zie ik ook staan suffe ontwerp fouten en slordige gameplay, dit is mij allemaal ontschoten terwijl ik de game op elke moeilijksheid graag heb gespeeld. Blijft een toffe game
Gewijzigd door DeathofaDay op 23-07-2009 om 11:35
Fiercy Dragon
op 23-07-2009 om 11:36
[Niv: 66 / Exp: 3297]
man, dat Halo nummer, kippenvel met hoe die gedachten in je hoofd meteen weer terugkomen, ik zie meteen weer Master Chief uit een Pelican komen, in gevecht met de baddies, echt allemaal door één zon nummer, doen ze toch goed
Die van Max Payne is ook oké
ook die van Jagged Alliance 2 wil ik hier nog wel noemen, was ook altijd een heerlijk deuntje tijdens die game die goed de spanning wist op te bouwen (als je de game niet hebt gespeeld klinkt het deuntje niet heel erg indrukwekkend, maar als je de game gespeeld hebt snap je denk ik wel wat ik bedoel.)