Voormalig Amerikaanse vice-president Joe Biden heeft zich niet bepaald geliefd gemaakt in de game-industrie. In een interview met de New York Tiems noemt hij de ontwikkelaars die hij gedurende zijn tijd in het Witte Huis heeft ontmoet 'griezels' en 'arrogant'.
Sprekend over zijn persoonlijke ervaringen met hooggeplaatste bestuursleden in Silicon Valley laat hij weten:
quote: "Je herinnert je misschien de kritiek die ik kreeg op een ontmoeting met de leiders in Silicon Valley, toen ik probeerde een overeenkomst uit te werken om hen te beschermen voor intellectueel eigendom voor kunstenaars in de Verenigde Staten van Amerika. Op een gegeven moment zat één van de kleine engerds rond die tafel, die een multi- - bijna een miljardair was - die me vertelde dat hij een kunstenaar was omdat hij spellen kon bedenken om je te leren hoe je mensen kunt doden."
Biden heeft eerder aangegeven bepaalde legale restricties door te willen voeren bij gewelddadige games. Hoewel er verder geen bewijs was om gewelddadige games en media aan echt geweld te linken zou het publiek volgens hem niet bang moeten zijn om de feiten onder ogen te zien die afkomstig is van onderzoek. Biden vervolgt in het interview:
quote: "En toen zei één van deze mensen tegen mij dat ze de economische motor van Amerika zijn. Gelukkig had ik mijn huiswerk gedaan voordat ik afreisde en liet weten dat ik dit fascinerend vond. Terwijl ik de zeven outfits bij elkaar optelde was iedereen aanwezig, behalve Microsoft. Ik heb verteld dat ze minder mensen op hun loonlijst hebben dan alle medewerkers die General Motors zojuist in het laatste kwartaal had verloren. Dus vertel me niet over hoe je al deze banen hebt gecreëerd. Mijn punt is dat er een bepaalde arrogantie uit spreekt. Een overweldigende arrogantie dat ze de ware zijn. Dat ze kunnen doen wat ze willen. En daar ben ik het niet mee eens."
|