De vraag was uiteraard niet of Electronic Arts met een nieuwe FIFA titel zou komen, de vraag was wel wat de nieuwe features in deze titel zijn. Vandaag krijgen we het antwoord.
De eerste aanpassing vinden we in de aanval middels het zogeheten Pure Shot. Aanvallers trachten voor het doel de juiste hoek en positie te vinden om hun schot af te leveren, waarbij een juist geraakte bal meer kans van scoren heeft. Om dit onder te verdelen zien we verschillende schoten zoals ook een schot dat je uit balans aflevert en een gehaast schot. Hierop aansluitend zien we tevens de Real Ball Physics die het traject van de bal bepaalt, waardoor spelers hun schot krachtiger kunnen maken op afstand of kiezen voor een lage bal die meer gerucht is.





Een andere feature draagt de naam Protect The Ball, waarbij spelers de bal beter af kunnen schermen van verdedigers. Dit gebeurt niet alleen vanuit een stilstaande positie, maar tevens op snelheid gedurende een dribbel. Het draait echter niet alleen om het individu, met Teammate Intelligence zullen beide teams beter om kunnen gaan met de bal. Voorbeelden zijn het sterker op de man verdedigen, alsmede het beter inzien van looppatronen zodat ze aanvallers af kunnen stoppen. Deze aanvallers staan echter ook niet machteloos, zo hebben ze nieuwe manieren om ruimtes te creëren en hun snelheid te benutten.
Ook bij de slag op het middenveld zijn veranderingen aangebracht, zo kun je middels Sprint Dribble Turns op volle snelheid makkelijker in iedere richting draaien terwijl je de snelheid bewaart. Door dit af te wisselen met Variable Dribble Touches kun je verder variëteit in je spel aanbrengen terwijl je springt. Het spreekt voor zich dat de meer kwalitatieve spelers meer controle hebben over de bal gedurende een sprint.




Naast de verbeteringen in de gameplay is ook de Career Mode aangepakt. Met The Global Scouting Network zal de professionele scouting naar FIFA 14 worden gebracht, waarbij je zelf een scouting netwerk op kunt zetten om naar de beste talenten te zoeken. Voorafgaande aan de transferperiode kunnen scouts spelers evalueren op verschillend gebied, waarbij een nieuwe hub ons een makkelijkere navigatie geeft, alsmede minder onderbrekingen en live scouting reports.


Als laatste belooft Electronic Arts ons nog veranderingen in Ultimate Team, een nieuwe online mode die sociale competitie aanmoedigt, aangepaste features in de EA Sports Football Club en meer dan vijfhonderd gelicenseerde titels. FIFA 14 is in ontwikkeling bij EA Canada en zal in de herfst worden uitgebracht op de PC, Xbox 360 en PlayStation 3.
|