Na jaren ontwikkeling en maanden van testen, is het eindelijk zover. Een nieuwe game in het Warcraft universum staat voor de deur. En dit keer geen strategy game maar een heuse MMORPG. Omdat Blizzard entertainment geen ervaring op dit gebied had waren vele fans huiverig van het resultaat. Een schande voor de serie? Of toch niet? Je leest het hier!
Een van de vernieuwende dingen in WoW als MMORPG is het PVP systeem. De wereld van Warcraft was uiteraard de perfecte setting voor een oorlog tussen spelers. Er worden op PVP servers vaak raids georganiseerd om de vijandelijke steden aan te vallen. Helaas kan je de gebouwen niet kapot maken, maar het blijft toch leuk om een vijandelijk gebied aan te vallen. Voornamelijk omdat, als jij bij de Alliance hoort, de Horde gebieden aanvalt, de Horde spelers ook echt helpen met verdedigen. Zo krijg je al vrij snel gigantische slagvelden. Het leuke hiervan is dat je het dus tegen echte spelers opneemt, en niet tegen computer bestuurde karakters. Maar hier is binnenkort ook nut voor. Er is ook een Honor systeem ingebouwd. Het principe is als volgt: Je maakt iemand van de andere factie af, en jij krijgt daar Honor points voor. Zodra je genoeg Honor points hebt, is het mogelijk om speciale wapens e.d te kopen. Een goede motivatie om dus mee te doen. Dit systeem wordt binnenkort doormiddel van een patch, geïmplementeerd.
De wereld waar WoW zich afspeelt is ook vrij groot. Het verschilt van bossen tot moerassen en Bergen tot kale vlaktes. Dit heeft uiteraard voor- en nadelen. Als je door een van de gebieden loopt krijg je ook echt het gevoel dat het een echte wereld is. Maar het nadeel hiervan is dan ook weer dat je gigantisch veel moet lopen. Maar wees gerust. Zodra je een hoger level bereikt is er de keuze om een "Mount" te kopen. Dit zijn bereidbare dieren. Ieder ras heeft zo zijn eigen type mount. Zo hebben de mensen paarden, en de orcs grote wolven. Maar deze mounts zijn uiteraard niet goedkoop, dus je zult er even voor moeten sparen. Wees maar niet bang als je nog geen geld genoeg hebt. Er zijn ook andere middelen om over het continent te reizen. Zo zijn er griffioenen die je kan berijden voor een kleine som geld. Zo kan je snel van A naar B komen. Maar om deze te gebruiken moet je eerst in de stad geweest zijn waar je naartoe wilt, om daar het zogeheten "Flightpath" te activeren.
Maar WoW draait niet om vechten alleen. Buiten het vechten zijn er nog verschillende "proffesions" die je kan beoefenen. Dit zijn beroepen waardoor je vaak items kan maken of verzamelen en zo kan doorverkopen aan andere spelers. Of je gebruikt je voor eigen doeleinden, bij je tweede beroep. Als voorbeeld nemen we maar eens de twee beroepen Mining ( mijnen ) en Blacksmithing ( smeden ). Door te mijnen krijg je diverse materialen die nodig zijn bij het smeden van wapens en pantser. Dit maakt het uiteraard een ideale combinatie. En zo kan je door wapens en pantser te smeden de ideale uitrusting voor jouw karakter maken. Er zijn meerdere verschillende beroepen en elk beroep is het best geschikt voor een bepaalde klasse.
|