Films die hun inspiratie uit games halen zijn niet altijd een succes en ook in het geval van Minecraft houden we ons hart vast. Dat er inmiddels alweer meerdere regisseurs bij het project betrokken zijn is dan ook geen geruststelling.
In 2014 verkreeg Warner Bros. de rechten rondom Minecraft en Shawn Levy (Night at the Museum) werd als regisseur naar voren geschoven, terwijl het script geschreven zou worden door Kieran Mulroney en Michele Mulroney. Het bleek geen gelukkig huwelijk, Minecraft ontwikkelaar Mojang kwam namelijk tussenbeide en was niet tevreden over de richting van het project. In 2015 leerden we dat Always Sunny in Philadelphia bedenker en speler de regisseurstaken over zou hebben genomen, twee jaar later bleek ook hij echter opgestapt te zijn.
Warner Bros. heeft nu bekend gemaakt dat Peter Sollett is aangesteld om de film te schrijven en te regisseren. De man heeft werken als Freeheld en Nick and Norah's Infinite Playlist op zijn naam staan. Samen met het nieuws van zijn rol zijn er ook enkele details naar buiten gebracht. Het verhaal draait om een jong meisje en een groep avonturiers die proberen om Overworld te redden van de gemene Ender dragon. De naam van Steve Carrell gaat al enige tijd rond om een rol te vervullen, toch is er nog geen acteur of actrice officieel aan de verfilming verbonden.
Oorspronkelijk moest de Minecraft film dit jaar verschijnen, met de nieuwe aanstellingen is er geen nieuwe datum bekendgemaakt.
|