Mensen in bezit van een Nintendo Wii of DS hebben vaak dezelfde klacht: hoewel er online mogelijkheden aangeboden worden door middel van Nintendo WiFi Connection, zijn die te beperkt en werkt het gewoon niet lekker.
Nintendo weet van de klachten af en wil er dan ook alles aan doen om de online diensten naar wens van de consument af te stellen, zo zei Miyamoto in een interview. Miyamoto vertelde dat Nintendo hevig aan het nadenken is over een nieuw soort online service, maar er wordt getwijfeld of dit een betaalde of een nog altijd gratis service moet zijn. Uiteraard is er ook een middenweg mogelijk volgens Miyamoto, waarbij de 'normale' service gratis is voor iedereen terwijl de gamer die opzoek is naar meer kan betalen voor extra features, à la Xbox Live dus.
Miyamoto vindt ook dat de kritiek dat Nintendo zich te weinig bezighoudt met de online diensten optimaliseren onterecht zijn. Volgens hem is men wel degelijk hevig aan het experimenteren achter de deuren in Japan. Ze zijn simpelweg nog niet klaar om aan de wereld te tonen wat voor nieuwe service ze mogelijk in de toekomst gaan aanbieden. Op ons verlanglijstje staat in ieder geval de afschaffing van friend codes, wat ons betreft mogen die gewoon plaatsmaken voor echte nicknames.
Om het even op te sommen: Miyamoto heeft nog eens duidelijk gemaakt dat Nintendo altijd bezig is om de (online) ervaringen van de consument zo goed mogelijk te maken. Wellicht krijgen we op de E3 te zien wat Nintendo voor ons in petto heeft.
|