Er is nog niet heel veel bekend over Codename Red, één van de aankomende projecten binnen de Assassin's Creed franchise. Toch zegt de website Insider Gaming meer te weten, afgaande op hun uitspraken zal de samurai uit de game gebaseerd zijn op een echte persoon, Yasuke genaamd.
Hoewel het verhaal van Yasuke overwegend fictief is bestond hij wel degelijk, waarmee hij de eerste protagonist is in de Assassin's Creed franchise die echt bestaan zou hebben.
Eerder kwam Insider Gaming al met het nieuws dat Codename Red om twee speelbare protagonisten zou draaien. Het mannelijke personage zou Yasuke zien, wiens verhaal is herschreven om samen te gaan met het verhaal. In de game zou Yasuke een slaaf zijn op een slavenschip, tot deze werd aangevallen en vrijwel iedereen werd gedood, waaronder zijn geliefde. Yasuke werd zelf gered en teruggebracht naar Japan, alwaar hij werd getraind tot samoerai. Aan het begin van de game zou hij een rivaal zijn van Naoe Fujibayashi, het tweede speelbare personage, maar later worden ze bondgenoten in hun verlangen voor de unificatie van Japan.
Volgens Insider Gaming is hij niet de enige historische figuur, andere namen zijn Fujibayashi Nagato (Naoe’s vader), Oda Nobunaga, Akechi Mitsuhide, Hattori Hanzo (een terugkerend personage), Toyotomi Hideyoshi, Kōdai-in (Hideyoshi’s vrouw), Oichi, Ashikaga Yoshiaki, Akechi Kagemitsu, en meer. Het is nog onduidelijk of Yasuke in de game bij zijn echte naam genoemd zal worden.
|