De laatste keer dat we iets over een nieuwe Need for Speed vernamen was afgelopen november, de uitgever liet toen weten dat we de game - samen met Battlefield 6 - eind 2021 mochten verwachten. Vandaag kan er een streep door deze uitspraak worden gezet.
Electronic Arts heeft namelijk bekend gemaakt dat de nieuwe Need for Speed game, in ontwikkeling bij Criterion, is uitgesteld naar 2023. De medewerkers van de studio krijgen nu een ondersteunende rol bij ontwikkelaar DICE voor de totstandkoming van Battlefield 6. De uitgever heeft geen haast om de nieuwe Need for Speed uit te brengen nu ze recentelijk Codemasters over namen, een studio die het gat in racegames in kan vullen.
Laura Miele, de Chief Studios Officer van EA, laat weten:
quote: "Het gaat goed met Battlefield. Het team heeft ongelooflijk hard gewerkt, ze hebben vorig jaar hard gepusht, en ja, we hebben vanuit huis gewerkt. En het is moeilijk om thuis games te maken en het EA DICE-team is een beetje moe.
[...]
We zouden op geen enkele manier een dergelijke beslissing hebben genomen zonder dit met Criterion op te nemen en dit eerst met hen te bespreken. Ze hebben aan Star Wars Battlefront gewerkt, ze hebben aan Battlefield games gewerkt en ze hebben een heel hecht, nauw samenwerkingsverband met DICE. Ik heb er alle vertrouwen in dat dit een behoorlijk positieve overwinning voor hen zal worden."
|